Nábytok z masívneho dreva

Masív je mimoriadne obľúbeným prírodným materiálom.

Výrobky z masívneho dreva

vnesú do miestnosti jedinečnú atmosféru.  Pri voľbe zariadenia do interiéru je dôležitá funkčnosť, dizajn a s tým spojené i materiály, ktoré používate. Výrobky z masívu sú vhodné do interiéru aj exteriéru, vďaka svojej trvácnosti, stabilnosti a nadčasovému dizajnu.

Výhody masívu
  • 100% prírodné drevo
  • prirodzená nedokonalosť
  • kvalitné a odolné dreviny
  • trvácny a nadčasový materiál 
  • možnosť variability
  • výroba na mieru
  • odolnosť voči tlaku a ťahu
  • dlhoročná životnosť

Masívne drevo sa v súčasnosti teší čoraz väčšej popularite, je mimoriadne univerzálnym materiálom s výnimočnými vlastnosťami.

Nábytok z masívu

Masív je kvalitné drevo vyberané s ohľadom na jeho využitie pri výrobe nábytkov a doplnkov do domácnosti. Výhodou masívu je, že ide o 100 % prírodný materiál, ktorý pri správnom udržiavaní vydrží dlhé roky až desaťročia v skvelom stave.

Pri správne zvolenom dizajne nemusíte mať obavu, že Váš nábytok bude iba hitom súčasnej sezóny, práve naopak – váš nábytok z masívu môže byť trendy aj po rokoch. Aj preto je dôležité poznať paletu ponúkaných drevín a vybrať si druh, ktorý najlepšie sedí vašim potrebám. Existujú druhy s extra vysokým leskom či výraznou prírodnou štruktúrou, ktoré sú vhodné, ak chcete svojím nábytkom pritiahnuť pozornosť. Tvrdšie dreviny sú odolnejšie, znesú aj menej šetrné zaobchádzanie. Takýto nábytok je obzvlášť hodný do domácností s malými deťmi.

Povrchová úprava

Cieľom povrchovej úpravy dreva je jeho ochrana proti vlhkosti, znečisteniu, poveternostným podmienkam a biologickým škodcom.  Pri povrchovej úprave dbáme aj na požiadavku estetického vzhľadu, dosiahnutie požadovaného farebného odtieňa, lesku, prípadne zvýraznenie kresby dreva.

Dokončovacia povrchová úprava dreva sa robí morením, voskovaním, lakovaním.

Ponúkame Vám širokú paletu drevín.

Orech

Drevo má červeno-hnedú až tmavú farbu. Je tvrdé, hladké a ľahko opracovateľné. 
Využíva sa na výrobu interiérového aj exteriérového nábytku. Pre jeho krásu je často využívané aj rezbármi.

Čerešňa

Čerešňa zaujme svojou červenohnedou farbou a jemný zamatovým leskom v kombinácii s hladkým povrchom.  Nábytok z tohto materiálu zvykne vplyvom slnka tmavnúť, preto ho netreba nechávať na priamom svetle, pokiaľ si neželáte stmavnutie materiálu. Ide o poddajný a dobre opracovateľný druh dreva, preto sa používa  na výrobu nábytkov, stolov a rôznych dekorácií .

Dub

 Dub je jeden z najluxusnejších materiálov na výrobu nábytku. 

Ak si chcete dopriať vysokokvalitný nábytok z masívu s dlhou trvácnosťou, siahnite rozhodne po dubovom dreve. Dub sa vyznačuje príjemnou drevokresbou a štruktúrou. Ide o veľmi pevný a odolný materiál, čo predurčuje výrobky z tohto dreva aj na použitie v náročnejších podmienkach. Dubové drevo totiž skvele odoláva striedaniu vlhka a sucha.

Buk

Ide opäť o jednu z odolnejších a tvrdších drevín, samotné bukové drevo sa radí do kategórie stredne tvrdých až tvrdých drevín. To ho predurčuje na využijete v priestoroch, kde je zvýšený pohyb ľudí. Je aj ideálnym materiálom do detskej izby, pretože znesie aj menej citlivé zaobchádzanie.

Buk je obľúbený pri výrobe masívneho nábytku aj preto, že sa dá ľahko tvarovať, nemá výraznú vôňu na rozdiel od iných drevín. Bukový nábytok je vhodný aj do miestností, kde sa pohybujú alergici alebo malé deti. Nevýhodou je, že vo vlhkejších priestoroch (kuchyne, kúpeľne) zvykne napučať, po vyschnutí sa však vráti do pôvodného tvaru. Avšak táto zmena môže spôsobiť uvoľnenie kĺbov a spojov, preto sa bukový masívny nábytok hodí najmä do suchších miestností.

Jelša

V poslednej dobe naberá na čoraz väčšej popularite práve jelša. Má  príjemnú štruktúru a jemnú jantárovú farbu.

Použiť sa dá iba v uzavretých priestoroch bez vlhkosti. 

Každá drevina je unikátna, má svoj jedinečný vzhľad, textúru a štruktúru. 

Mohlo by VÁS zaujímať

Kontaktujte nás